Strona główna
Lista galerii
- brak danych
Kreatywnie i na wesoło :)
Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"
Aktualności
Komunikat dot. otwarcia boisk.
W związku z ustanowieniem określonych ograniczeń, nakazów i zakazów wynikających ze stanu epidemii i ogłoszonym 25 kwietnia br. na konferencji przez Panią Minister Sportu komunikatem o udostępnieniu obiektów infrastruktury sportowej, informujemy, że ze względu na brak rozporządzenia Rady Ministrów w ww. temacie, 4 maja br. wszystkie boiska na terenie Gminy będą nadal zamknięte. Obecnie, do jutra, tj. 1 maja br. do godz. 12.00 Ministerstwo Sportu prowadzi konsultacje projektu rozporządzenia.
Można odejść na zawsze, by stale być blisko...
Można odejść na zawsze, by stale być blisko... (ks. Jan Twardowski)
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego absolwenta Jana Regulskiego.
Rodzinie i Przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia składają
Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy oraz cała społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Biedrusku.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Zazwyczaj w tym dniu sadzone są drzewa, sprzątane lasy i parki, zwracamy też szczególną uwagę na piękno przyrody. W tym roku Dzień Ziemi spędzamy w domach, ale nie zapominamy o nim. Specjalnie dla Was zapytaliśmy panią dr Aleksandrę Machnik, wykładowcę akademickiego, zajmującą się tematyką ekologii, czy naszej planecie potrzebny jest Dzień Ziemi? Co uczniowie naszej szkoły mogą zrobić dla Ziemi? Czy bycie „ekologicznym” jest trudne? Rozmowa z panią dr A. Machnik przeprowadzona została z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – online.
Życzenia
Biblioteka szkolna
Szanowni Państwo!
Szkolna biblioteka informuje wszystkich czytelników, że terminy zwrotów wypożyczonych książek zostały przedłużone.
Magdalena Nowacka, bibliotekarz
Psycholog szkolny
Szanowni Państwo!
Obecnie jesteśmy świadkami, ale również i uczestnikami największej kwarantanny w dziejach ludzkości. Stan ten wymusza na nas akceptację wielu ograniczeń naszej zwykłej aktywności życiowej.
To, jak reagujemy na wybuch pandemii, zależy od naszych osobistych predyspozycji, doświadczeń i uwarunkowań, a także od społeczności, w której żyjemy.
Świetlica
Szanowni Państwo!
Nauczyciele prowadzący zajęcia w świetlicy szkolnej, polecają do wykorzystania w pracy z dziećmi pomysły i materiały zawarte na różnych stronach internetowych, zestawy zabaw, ćwiczeń i prac plastycznych, które uatrakcyjnią uczniom czas spędzany w domach. Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na szkolną stronę na Facebooku.
Sekretariat
Szanowni Państwo!
W dniach od 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. sekretariat szkoły będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-13.00.
Z uwagi na konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, jeśli jest to możliwe, prosimy o załatwianie spraw telefonicznie 602 271 866 lub mailowo sekretariat@spbiedrusko.edu.pl
Apel
Szanowni Państwo!
W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie nas wszystkich zwracamy się do Państwa z apelem o dopilnowanie, aby w najbliższych tygodniach dzieci nie przebywały w galeriach handlowych lub innych wielkoformatowych sklepach, nie korzystały z komunikacji miejskiej itp.
Zawieszenie zajęć w szkole ma służyć niedopuszczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, w związku z tym bez wyraźnej konieczności nie powinniśmy przemieszczać się z miejsc naszego zamieszkania.Należy zjednoczyć się i skoncentrować na działaniach prewencyjnych, aby nie dopuścić do kryzysu, jaki obserwujemy we Włoszech. Tylko odpowiedzialność i dyscyplina w wykonywaniu poleceń Głównego Inspektora Sanitarnego może zahamować rozwój choroby.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Zasiłek z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem.
W związku z podejmowanymi decyzjami o zamknięciu placówek opiekuńczo-dydaktycznych poniżej prezentujemy jakie warunki należy spełnić oraz jakie dokumenty wypełnić, aby pracownik (osoba prowadząca działalność gospodarczą/zleceniobiorca)-rodzic mógł skorzystać z dodatkowego maksymalnie 14-dniowego zasiłku z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem.
Ważny komunikat
Wójt Gminy Suchy Las informuje, że wszystkie placówki oświatowe oraz instytucje publiczne w gminie Suchy Las funkcjonują bez zmian. Sytuacja w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa jest na bieżąco monitorowana.
W przypadku podjęcia przez Wójta Gminy jakichkolwiek decyzji, mieszkańcy będą informowani niezwłocznie poprzez portal Gminy Suchy Las – www.suchylas.pl, na profilu społecznościowym FB, poprzez SISMS – bezpłatny system informacji dla mieszkańców oraz inne dostępne systemy komunikacji.
„Skrzynia Dobrawy”
W poniedziałek 2 marca uczniowie z klas I-III uczestniczyli w lekcji muzealnej bez wyjazdu do muzeum! Zajęcia odbyły się w ramach edukacji historycznej dla dzieci, które nie mają jeszcze lekcji historii.
W szkole pojawiła się p. Katarzyna Czarna wraz z tajemniczą skrzynią. Zawierała ona przedmioty, które mogła przywieźć księżniczka Dobrawa, gdy przybywała do kraju Polan, by wyjść za mąż za księcia Mieszka. Dzieci wyciągały ze skrzyni poszczególne przedmioty, wśród których znalazły się m.in. tabliczka woskowa, modlitewnik, przybornik, szklanica, srebrny krzyż, biżuteria, płaszcz z zapinkami żółwiowymi, krzesiwo, świeca… Pani Katarzyna prowadziła dialog z dziećmi i zajmująco opowiadała o kulturze materialnej sprzed tysiąca lat. Było to zdobywanie wiedzy poprzez poznanie wielozmysłowe. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć, dotknąć, powąchać znajdujące się w skrzyni przedmioty. Zadawali py
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
2Źle mówić lub pisać –
to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich,
którzy ją z taką czcią budowali.
Janusz Korczak
20 lutego z okazji Dnia Języka Ojczystego, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, zorganizowany został Międzyszkolny Turniej Scrabble. W czwartkowy poranek, uczniowie klas IV-VIII spotkali się na sali gimnastycznej i podzieleni na mniejsze zespoły wzięli udział w słownej rozgrywce, która wyłoniła Mistrzów Scrabble w trzech kategoriach: Mistrzowie Scrabble w klasach IV-VI, Mistrzowie Scrabble w klasach VII-VIII i Mistrzynie Scrabble (zespół, który zdobył największą liczbę punktów). Rywalizacja trwała dwie godziny.
Spotkanie z pisarzem - Łukaszem Wierzbickim
W piątek 14. lutego gościliśmy w szkole autora książek dla dzieci i młodzieży pana Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie znają go głównie jako autora lektury "Afryka Kazika".
Spotkanie z pisarzem przebiegło w bardzo swobodnej atmosferze, a wartka narracja naszego gościa sprawiła, że uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o podróżach po Afryce oraz przygodach pisarza i bohaterów jego książek. Całość ubarwiona była ciekawymi efektami dźwiękowymi oraz rekwizytami, które przybliżały realia opowiadanych zdarzeń.
Wigilia w szkole
Przygotowania wigilijne w naszej szkole rozpoczęły się w piątek 20. grudnia już o godzinie 8.00. Wszystkie klasy nakrywały świąteczne stoły - młodszym uczniom pomagali rodzice, starsi sami przygotowywali sale, by wziąć udział w samorządowych konkursach, w których oceniane były następujące elementy: nakrycie wigilijnego stołu, gazetka poświęcona Bożemu Narodzeniu, przystrojenie choinki oraz elegancki ubiór uczestników. Wysiłek dzieci oceniała komisja w składzie: nauczyciele niebędący wychowawcami oraz czworo dzieci wybranych przez uczniów na zebraniu Samorządu Uczniowskiego.
Kiermasz świąteczny
Kiermasz świąteczny
W sobotę 7 grudnia cała szkoła zmieniła się bożonarodzeniowy jarmark. To było wielkie wydarzenie - wspólne przedsięwzięcie Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i grona pedagogicznego, czynnie wspieranych przez Radę Osiedla Biedrusko.
Kiermasze świąteczne organizujemy już od kilku lat, ale w tym roku było wyjątkowo hucznie i chyba nikt nie narzekał na brak atrakcji. Przygotowania rozpoczęły się wiele tygodni wcześniej: Rada Rodziców poszukiwała darczyńców - sympatyków szkoły i fundatorów nagród, uczniowie na lekcjach plastyki, techniki i godzinach wychowawczych wykonywali świąteczne ozdoby (każda klasa coś innego), dzieci przygotowywały się do występów na scenie, ósmoklasiści z wielkim zapałem odnawiali i malowali stare meble, nauczyciele obmyślali warsztaty. Każdy, kto chciał się zaangażować, znalazł dla siebie jakiś obszar aktywności.
Partnerzy
Kalendarz
- brak danych