• W naszej szkole odbył się konkurs na Ciekawe zjawisko optyczne. Uczniowie sfotografowali 1.pomarańczowy księżyc , zaobserwowany podczas wschodu, gdy światło pokonuje najdłuższą drogę przez atmosferę, 2. halo księżycowe, wywołane załamaniem światła na kryształkach lodu w chmurach, 3. 4. pomarańczowoczerwone wschody i zachody słońca, będące wynikiem przechodzenia przez atmosferę dłuższych fal widzialnych czerwonych i pomarańczowych 5. smugi kondens
      • Słoneczna pogoda zachęca nas do spędzania czasu na zewnątrz. Pierwszy dzień wiosny w szkole witamy aktywnie!

        Wspomogła nas w tym Rada Rodziców, która ufundowała stół oraz akcesoria do ping-ponga, żeby nasi uczniowie mogli z nich korzystać podczas przerw na świeżym powietrzu oraz w czasie zajęć wychowania fizycznego.
        • W ramach projektu Tysiąclecie Królestwa Polskiego odbył się Mały Maraton Humanistyczny. 19 uczniów z klas 4-6 rozwiązywało zadania z j. polskiego, historii, muzyki i plastyki, związane z panowaniem Bolesława Chrobrego. Niespodzianką była pizza ufundowana przez Radę Rodziców (dziękujemy!). Konkurencje nie były łatwe. Najlepiej poradzili sobie:
          • W tym roku przypada tysięczna rocznica koronacji Bolesława Chrobrego, pierwszej koronacji w dziejach naszego państwa. Nasza szkoła bierze udział w projekcie Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Gorąco zachęcamy uczniów klas 4-8 do uczestnictwa w czterech konkursach. Każdy może wybrać taki, który go zainteresuje, można też wziąć udział we wszystkich .
            • W poniedziałek 24 lutego odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie" w klasach IV-VIII. W etapie gminnym naszą szkołę, w kategorii "grupa młodsza", reprezentować będą: Tigran Moska z klasy 4b, Ignacy Suszek z klasy 5b i Matylda Szymańska z klasy 6b. Gratulujemy!!!
              • Lista galerii

                brak danych
            • Kreatywnie i na wesoło :)

              Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"
              • Aktualności

                    • „GDZIE SIĘ SCHOWAŁ ZAJĄCZEK?”

                      Uczniowie klasy 1a i klasy 1b po symbolicznym wielkanocnym śniadaniu, wzięli udział w grze terenowej „Gdzie się schował zajączek?”. Gra miała wymiar edukacyjny i integracyjny. Dzieci podzielone na grupy, odszukały na boisku szkolnym koszyczki z zadaniami. Po ich wykonaniu, oraz odnalezieniu i odczytaniu kolejnych wskazówek dotarły do stołówki. Zajączka nie znalazły, za to w stołówce czekały na dzieci koszyczki z czekoladowymi jajeczkami.

                    • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

                      Samorząd Uczniowski we współpracy ze Świetlicą Szkolną oraz Biblioteką zorganizował 5 kwietnia 2023 r., szkolny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu pojawiły się świąteczne wypieki, gorąca czekolada, ozdoby, biżuteria oraz książki. Dochód ze sprzedaży częściowo przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

                    • KOŚCI OPOWIEŚCI I OZOBOT

                      Zabawy z użyciem kości opowieści i Ozobota spodobały się zarówno uczniom klasy 1a, jak i uczniom z klas 4-8. Dzięki takiemu ich wykorzystaniu możliwe było jednoczesne rozwijanie kompetencji informatycznych i językowych oraz uzdolnień plastycznych.

                  • PIERWIOSNEK POSZUKIWANY
                    • PIERWIOSNEK POSZUKIWANY

                      W dniu 21 marca dzieci z klasy 1a i 1c, hołdując tradycji, udały się na „wagary”. Pod hasłem „Pierwiosnek poszukiwany”, udaliśmy się na spacer nad staw w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Pierwiosnków, niestety nie znaleźliśmy, ale widzieliśmy kwitnące przebiśniegi i krokusy, a na niektórych krzewach i drzewach zauważyliśmy małe pąki i listki. Słuchaliśmy też śpiewu ptaków. Mieliśmy dużo szczęścia, bo nad stawem udało nam się zobaczyć lecącego bociana.

                    • ZABAWY Z OZOBOTEM

                      Sprzęt otrzymano w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

                      W świetlicy zagościł w piątek Ozobotmaleńki robot do nauki programowania. Do przygotowania trasy, po której miał się poruszać, wykorzystaliśmy gotowe elementy z kodami. Przy jej układaniu popełniliśmy trochę błędów, ale w kolejnych próbach udało nam się je całkowicie wyeliminować.

                    • Maraton Przyrodniczy 2023

                      W środę 15 marca uczniowie klas 7 i 8 brali udział w Maratonie Przyrodniczym. Były to dwie godziny, w czasie których uczniowie aktywnie i twórczo zgłębiali tajemnice otaczającego nas świata. Musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami z geografii, fizyki, biologii i chemii. Zadania i testy do maratonu opracowały panie Marzena Szymańska, Elżbieta Urbańczyk, Bogdana Sulińska i Bogumiła Machalska. Owocowy poczęstunek przygotowany przez radę Rodziców dodał uczniom energii. Za owoce serdecznie dziękujemy Rodzicom!

                    • Konkurs mitologiczny

                      Szkolny Konkurs Mitologiczny

                      W czwartkowe popołudnie 15 grudnia w szkole pojawiły się drużyny z klas piątych i szóstych, by wziąć udział w II Szkolnym Konkursie Mitologicznym. W tym roku uczestnicy musieli zapoznać się z tymi fragmentami mitologii greckiej, które dotyczą herosów i wojny trojańskiej.

                    • Wyjazd

                      Uczniowie zaangażowani w programie artystycznym z okazji Święta Niepodległości w nagrodę za trud mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Wędrzyna. Głównym celem było intensyfikujące wychowanie patriotyczne, a także nawiązanie współpracy z 7 Batalionem Strzelców Konnych oraz rozwój świadomości społeczności uczniowskiej z zakresu spraw związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa.

                    • Kiermasz świąteczny 2022 r.

                      Kiermasz świąteczny

                      Już niedługo święta Bożego Narodzenia. W sobotę 3 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz, który zaangażował całą społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a wszystkim uczestnikom sprawił wiele radości.

                      Kiermasze bożonarodzeniowe stały się tradycją naszej szkoły. Urządzamy je od kilku lat, z dwuletnią przerwą spowodowaną pandemią. Przygotowania do tej imprezy rozpoczęły się wiele tygodni wcześniej. Rolę koordynatora wzięła na siebie pani Joanna Godawa. Uczniowie wszystkich klas wykonywali pomysłowe prace plastyczne, przynosili fanty na Prezentomanię, książki i gry. W działania czynnie włączyła się Rada Rodziców, która pozyskiwała sponsorów, przygotowywała fanty, uczestniczyła w organizacji imprezy. Rodzice zaangażowali się do pieczenia ciast.

                    • Narodowe Święto Niepodległości

                      Narodowe Święto Niepodległości

                      Biało-czerwone kotyliony, lapbooki, orzełki, hymn i akademia – w tak różnorodny sposób w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku pokazaliśmy, jak ważna jest dla nas 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

                      10 listopada, w przeddzień święta, cała społeczność szkolna zgromadziła się na boisku, gdzie równo o godzinie 11.11. w ramach akcji „Szkoła do hymnu!” odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”.

                  • Mały Maraton Humanistyczny - podsumowanie
                    • Mały Maraton Humanistyczny - podsumowanie

                      HUMANISTYCZNY MISZMASZ

                      We wtorek 21 listopada odbył się maraton humanistyczny. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział 25 uczniów z klas 4–6. Uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą, ale także wytrwałością, ponieważ potyczki rozpoczęły się o 17.30, a zakończyły o 20.00.

                      Na początku uczniowie pracowali w 2–3 osobowych zespołach, rozwiązując test z języka polskiego, którego głównym tematem był wiersz Strefy o późnym lecie Juliana Tuwima. Szukano w nim epitetów, porównań i metafor. Drużyny rozwiązywały również test historyczny. Następnie – już indywidualnie – zmierzyli się z wspomnianymi wcześniej przedmiotami. To nie wszystko... Na maratończyków czekały też zadania z plastyki i muzyki. Zabawa przeplatała się ze zdrową rywalizacją.

                    • Europejski Dzień Języków - wyniki

                      Europejski Dzień Języków

                      26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

                      Świętowaliśmy wspólnie przebierając się w barwy flagi Polski – to grupa klas 1-3, atakże wybranych państw europejskich. Dodatkowo w każdej klasie zostały przeprowadzone jednakowe lekcje o języku. W klasie 3a odbyła się też lekcja tematyczna oFrancji. W klasie 2b uczniowie stworzyli mapę świata z podziałem na języki.

                    • Dzień Edukacji Narodowej

                      Lekcje prowadzone przez uczniów, radosne twarze, uśmiech i zabawa. Tak od samego rana obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. W tym dniu chętni uczniowie mieli możliwość wcielenia się w role nauczycieli i prowadzenia lekcji z wybranych przez siebie przedmiotów. Trzeba przyznać, że niektóre zajęcia były naprawdę profesjonalnie przygotowane. Kto wie, może niektórzy nasi wychowankowie odnaleźli dzięki temu powołanie i w przyszłości poświęcą się nauczaniu kolejnych pokoleń.

                    • Konkurs

                      Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Uczniów i Nauczycieli, na wyjątkowe dyktando z nagrodami!

                      Wydarzenie odbędzie się oczywiście 14.10.2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a zatem do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Istotne jest także, aby mieć możliwość skorzystania ze słuchawek lub głośników, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Takie, jak na lekcji w szkole!

              • Przydatne linki

                • E-dziennik
                • Aktywna tablica
                • Labolatoria Przyszłości
                • Szkoła na Fb
                • Przedszkole