Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". W środę, 7 czerwca, 115 uczniów w dwóch grupach - o godzinie 10.00 i 13.00 udowodniło, że czytanie książek to świetna, wciągająca zabawa. Cisza, skupienie, wyjątkowa atmosfera towarzyszyły młodym czytelnikom w tym dniu. Wszyscy pokazali zaangażowanie przynosząc swoje ulubione książki, ubierając się w bajkowe stroje lub wybierając książki z zasobów biblioteki szkolnej.
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!
- 1
DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 4 - 8.
Wspólna zabawa zakończona "Belgijką". Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pysznych lodów."
4
DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 1-3
- 17
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Festiwalu Talentów. Chętne dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i pasje przed nauczycielami, kolegami i koleżankami. Było ekscytująco, kolorowo i różnorodnie.
Wszystkim występującym gratulujemy!
„STAROŻYTNE CYWILIZACJE” – PROJEKT EDUKACYJNY KLAS PIĄTYCH
- 25
W maju klasy 5a i 5b prezentowały efekty swojej dwumiesięcznej pracy nad projektem edukacyjnym „Starożytne cywilizacje”. Podzieleni na zespoły uczniowie wzbogacali swoją wiedzę o Mezopotamii, Egipcie, Indiach, Chinach, Grecji i Rzymie. Ich zadania polegały na zdobywaniu informacji z różnych źródeł, wykonaniu dwu- i trójwymiarowych prac, które ukazywałyby dorobek minionych cywilizacji, a także przygotowaniu scenki, która przybliżałaby wydarzenia tamtych czasów.
Inwencja twórcza piątoklasistów przerosła oczekiwania. W klasie pojawiły się modele i makiety przedstawiające Mohendżo Daro, Koloseum, teatr grecki, piramidy egipskie, zigguraty znad Eufratu, zegar słoneczny, pismo klinowe… Mapy myśli ukazywały największe osiągnięcia ludzkości w epoce starożytnej. Z zabawnych scenek, niekiedy z podkładem muzycznym, można było się dowiedzieć, w jaki sposób wynaleziono fajerwerki, jakie kary przewidywał kodeks Hammurabiego czy też jak doszło do zamachu na Juliusza Cezara. Ponadto każda grupa miała dla swoich rówieśników zadania utrwalające wiedzę: krzyżówki, karty Memory, testy w aplikacji Kahoot.
Realizacja projektu pozwoliła na zaangażowanie wszystkich uczniów i atrakcyjne wzbogacenie wiedzy, uczyła współpracy w zespole. Brawo, piątoklasiści!
NOWY NUMER TELEFONU DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ!
Informujemy, że mamy nowy numer telefonu do świetlicy szkolnej:
513 478 550.
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
- 13
„Naszym hasłem jest (…) honor, prawość i nauka dla Ojczyzny naszej dobra” – tak brzmiały słowa dawnego hymnu szkoły, który został przypomniany podczas święta Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku, obchodzonego w tym roku w czwartek 27 kwietnia.
Świętowanie rozpoczęło się od zajęć dla najmłodszych uczniów. Dzieci z klas 1-3 wzięły udział w grze terenowej. Najpierw odczytywały treść karteczek zawieszonych w całej szkole, zawierających ciekawe informacje na temat Biedruska. Potem na ścieżce dydaktycznej na terenie zespołu pałacowo-parkowego miały do wykonania 5 zadań, w których musiały wykorzystać poznane wiadomości. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymywały paski ze słowami hymnu szkoły, które na koniec miały ułożyć we właściwej kolejności. Po zabawie w plenerze wokół pałacu, w szkole czekały na dzieci zajęcia plastyczne: w klasach rzeźbiły konia z masy solnej i malowały swoje dzieło. Po zakończeniu tej radosnej twórczości uczniowie jedli pyszną grochówkę z Pałacu Biedrusko oraz firmy J&J Podolscy.
O 11.00 cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej na uroczystą akademię. Gościem był przedstawiciel zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej. W obecności pocztu sztandarowego został odśpiewany dawny i obecny hymn szkoły, a występujący przypomnieli historię Patrona oraz szlak bojowy przebyty przez żołnierzy.
Przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod pomnikiem 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp.
Po apelu młodsi uczniowie wrócili do domów, a starsi przeszli do sal lekcyjnych, gdzie obejrzeli prezentację na temat dziejów 7 PSK, a potem rozwiązywali test historyczny o Patronie. Potem klasy 4-6 w hali sportowej oglądały pokaz hobby horse w wykonaniu dziewcząt z klas piątych, pasjonatek tej dyscypliny. Starsi, czyli siódmo- i ósmoklasiści, udali się w dwóch grupach do jednostki wojskowej, gdzie bardzo atrakcyjnie spędzili półtorej godziny.
W przerwie pomiędzy zajęciami częstowano się grochówką. Na koniec wszyscy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, wśród których największym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny.
W tym roku mija 33. rocznica nadania szkole imienia. Obchodziliśmy ją w sposób urozmaicony. Były i chwile uroczyste z momentami zadumy, i czas na zabawę, wykorzystanie wiedzy, sport, radość i integrację.
Jolanta Jedynak
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY W KLASACH 1-3
- 13
Dzisiaj nasza szkoła obchodziła swoje święto. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 wzięli udział w grze terenowej, zorganizowanej na ścieżce dydaktycznej mieszczącej się przy Pałacu Biedrusko. Po powrocie do szkoły dzieci wyklejały z masy solnej konie, a następnie wzięły udział w uroczystym apelu szkolnym z udziałem przedstawiciela Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Uczniowie mieli też okazję popróbowania pysznej grochówki.
KILKA SŁÓW O NASZEJ SZKOLE
POWIATOWA OLIMPIADA SPORTOWA UCZNIÓW KLAS 1-3
- 2
W dniu dzisiejszym, tj. 25 kwietnia 2023 r., uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Suchy Las w Powiatowej Olimpiadzie Sportowej Uczniów klas 1-3 w Daszewicach.
Rywalizacja duża, świetna zabawa, moc wrażeń i 3 miejsce w półfinale!
BRAWO!
Agnieszka Drabikowska-Śrama
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
W czwartek 27 kwietnia obchodzimy Święto Patrona Szkoły.
W tym dniu nie ma lekcji. Uczniowie klas 1-3 przychodzą na godz. 8.00, kończą zajęcia ok. 11.20.
Uczniowie klas 4-8 przychodzą na godz. 11.00, kończą zajęcia ok. 14.30.
O 11.00 obie grupy wiekowe uczestniczą w apelu (ok. 20 minut).
DZIEŃ ZIEMI - CHCEMY ŻYĆ W CZYSTYM I PRZYJAZNYM ŚRODOWISKU
22 kwietnia wypada Światowy Dzień Ziemi. To największe święto ekologiczne, które jest obchodzone międzynarodowo. Każdego roku wydarzenie to odbywa się pod hasłem przewodnim. W 2023 - podobnie, jak przed rokiem - jest nim "Zainwestuj w naszą planetę".
Międzynarodowy Dzień Ziemi (znany również jako Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi) to święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestię ochrony środowiska i postępującego kryzysu klimatycznego oraz zagrożeń, które mogą czekać błękitną planetę.
Nasi uczniowie dołączyli do akcji i z zaangażowaniem sprzątali wybrane tereny w Biedrusku.
MARATON HUMANISTYCZNY
W dniu 19 kwietnia odbył się Duży Maraton Humanistyczny - małe szkolne święto nauki i dobrej zabawy
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zdobywczyniom miejsc:
I - Nadia Grabowska
II - Weronika Walżyńska
III - Oliwia Szewczyk
ZAPROSZENIE NA MARATON HUMANISTYCZNY
ŻYCZENIA Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
„GDZIE SIĘ SCHOWAŁ ZAJĄCZEK?”
- 5
Uczniowie klasy 1a i klasy 1b po symbolicznym wielkanocnym śniadaniu, wzięli udział w grze terenowej „Gdzie się schował zajączek?”. Gra miała wymiar edukacyjny i integracyjny. Dzieci podzielone na grupy, odszukały na boisku szkolnym koszyczki z zadaniami. Po ich wykonaniu, oraz odnalezieniu i odczytaniu kolejnych wskazówek dotarły do stołówki. Zajączka nie znalazły, za to w stołówce czekały na dzieci koszyczki z czekoladowymi jajeczkami.
Katarzyna Wardzińska
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
- 3
Samorząd Uczniowski we współpracy ze Świetlicą Szkolną oraz Biblioteką zorganizował 5 kwietnia 2023 r., szkolny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu pojawiły się świąteczne wypieki, gorąca czekolada, ozdoby, biżuteria oraz książki. Dochód ze sprzedaży częściowo przeznaczony zostanie na cele charytatywne.
Rodzicom i Uczniom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu serdecznie dziękujemy.
Całej Społeczności Szkolnej życzymy miłych, spokojnych Świąt.
Renata Urbaniak
KOŚCI OPOWIEŚCI I OZOBOT
Zabawy z użyciem kości opowieści i Ozobota spodobały się zarówno uczniom klasy 1a, jak i uczniom z klas 4-8. Dzięki takiemu ich wykorzystaniu możliwe było jednoczesne rozwijanie kompetencji informatycznych i językowych oraz uzdolnień plastycznych.
Barbara Szymura, Katarzyna Wardzińska
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASACH IV-VIII
Film zrealizowano dzięki wykorzystaniu sprzętu otrzymanego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
1Na dobry początek WIOSNY odtańczyliśmy taniec belgijski.
PIERWIOSNEK POSZUKIWANY
W dniu 21 marca dzieci z klasy 1a i 1c, hołdując tradycji, udały się na „wagary”. Pod hasłem „Pierwiosnek poszukiwany”, udaliśmy się na spacer nad staw w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Pierwiosnków, niestety nie znaleźliśmy, ale widzieliśmy kwitnące przebiśniegi i krokusy, a na niektórych krzewach i drzewach zauważyliśmy małe pąki i listki. Słuchaliśmy też śpiewu ptaków. Mieliśmy dużo szczęścia, bo nad stawem udało nam się zobaczyć lecącego bociana.
W czasie spaceru obdarowaliśmy mieszkańców Biedruska przygotowanymi wcześniej kolorowymi kwiatkami, przypominającymi o tym, że dzisiaj pierwszy Dzień Wiosny.
Katarzyna Wardzińska
ZABAWY Z OZOBOTEM
Sprzęt otrzymano w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
W świetlicy zagościł w piątek Ozobot – maleńki robot do nauki programowania. Do przygotowania trasy, po której miał się poruszać, wykorzystaliśmy gotowe elementy z kodami. Przy jej układaniu popełniliśmy trochę błędów, ale w kolejnych próbach udało nam się je całkowicie wyeliminować.
Co przy tym ćwiczyliśmy:
- Umiejętność czytania kodów.
- Logiczne myślenie.
- Orientację przestrzenną.
- Czytanie ze zrozumieniem.
- Umiejętność wyszukiwania i eliminowania błędów.
- Współpracę w zespole.
Ponadto wzbogacaliśmy słownictwo o nowe terminy, np. “rotacja”.
Zabawa z Ozobotem okazała się być bardzo pasjonująca.
Katarzyna Wardzińska
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Wszystkie