Koronawirus
„Skrzynia Dobrawy”
W poniedziałek 2 marca uczniowie z klas I-III uczestniczyli w lekcji muzealnej bez wyjazdu do muzeum! Zajęcia odbyły się w ramach edukacji historycznej dla dzieci, które nie mają jeszcze lekcji historii.
W szkole pojawiła się p. Katarzyna Czarna wraz z tajemniczą skrzynią. Zawierała ona przedmioty, które mogła przywieźć księżniczka Dobrawa, gdy przybywała do kraju Polan, by wyjść za mąż za księcia Mieszka. Dzieci wyciągały ze skrzyni poszczególne przedmioty, wśród których znalazły się m.in. tabliczka woskowa, modlitewnik, przybornik, szklanica, srebrny krzyż, biżuteria, płaszcz z zapinkami żółwiowymi, krzesiwo, świeca… Pani Katarzyna prowadziła dialog z dziećmi i zajmująco opowiadała o kulturze materialnej sprzed tysiąca lat. Było to zdobywanie wiedzy poprzez poznanie wielozmysłowe. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć, dotknąć, powąchać znajdujące się w skrzyni przedmioty. Zadawali pytania, byli dociekliwi i zainteresowani.
I dzieciom, i nauczycielom zajęcia bardzo się podobały.
Jolanta Jedynak
7
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
- 2
Źle mówić lub pisać –
to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich,
którzy ją z taką czcią budowali.
Janusz Korczak
20 lutego z okazji Dnia Języka Ojczystego, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, zorganizowany został Międzyszkolny Turniej Scrabble. W czwartkowy poranek, uczniowie klas IV-VIII spotkali się na sali gimnastycznej i podzieleni na mniejsze zespoły wzięli udział w słownej rozgrywce, która wyłoniła Mistrzów Scrabble w trzech kategoriach: Mistrzowie Scrabble w klasach IV-VI, Mistrzowie Scrabble w klasach VII-VIII i Mistrzynie Scrabble (zespół, który zdobył największą liczbę punktów). Rywalizacja trwała dwie godziny.
Następnego dnia podczas lekcji języka polskiego i zajęć z wychowawcami, uczniowie klas V-VIII tworzyli Słowniki Języka Młodzieżowego, a klas IV plakaty mnemotechniczne, ułatwiające zapamiętywanie pisowni trudnych wyrazów.
A oto wyniki konkurencji:
TURNIEJ SCRABBLE
Grupa młodsza (klasy IV-VI): miejsce I - klasa VIa, miejsce II – klasa VIb, miejsce III - klasa IV.
Grupa starsza (klasy VII-VIII): miejsce I - klasa VIIa, miejsce II - klasa VIIb, miejsce III - klasa VIIIa, wyróżnienie– klasa VIIIb.
Najlepszy wynik w tym turnieju zdobył zespół dziewcząt z klasy VIIa: Wiktoria Gałecka, Zuzanna Gorzyńska, Nadia Piasecka, Aleksandra Pietrzak. One otrzymały tytuł MISTRZYŃ SCRABBLE.
TWORZENIE SŁOWNIKA JĘZYKA MŁODZIEŻOWEGO
ZWYCIĘZCY (ex aequo) - klasa VIIb, VIa, VIIIa.
PLAKATY MNEMOTECHNICZNE (KLASA IV)
ZWYCIĘZCA – Filip Wesołowski.
Zadania, które uczniowie wykonywali w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego zostały wyłonione w wyniku przeprowadzonej miesiąc wcześniej ankiety.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie wykażą się równie dużym zaangażowaniem w celebrowaniu święta przypominającego o tym, aby dbać o piękno i poprawność naszego ojczystego języka.
Magdalena Janiszewska
Spotkanie z pisarzem - Łukaszem Wierzbickim
W piątek 14. lutego gościliśmy w szkole autora książek dla dzieci i młodzieży pana Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie znają go głównie jako autora lektury "Afryka Kazika".
Spotkanie z pisarzem przebiegło w bardzo swobodnej atmosferze, a wartka narracja naszego gościa sprawiła, że uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o podróżach po Afryce oraz przygodach pisarza i bohaterów jego książek. Całość ubarwiona była ciekawymi efektami dźwiękowymi oraz rekwizytami, które przybliżały realia opowiadanych zdarzeń.
Przed spotkaniem uczniowie przygotowali ilustracje do książki "Afryka Kazika", z których pisarz wybrał te, które jego zdaniem były najciekawsze. Prace te zostały nagrodzone książkami autorstwa pana Łukasza Wierzbickiego.
Katarzyna Wlazło
1
Zarządzenie dot. rekrutacji do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Suchy Las
Wigilia w szkole
Przygotowania wigilijne w naszej szkole rozpoczęły się w piątek 20. grudnia już o godzinie 8.00. Wszystkie klasy nakrywały świąteczne stoły - młodszym uczniom pomagali rodzice, starsi sami przygotowywali sale, by wziąć udział w samorządowych konkursach, w których oceniane były następujące elementy: nakrycie wigilijnego stołu, gazetka poświęcona Bożemu Narodzeniu, przystrojenie choinki oraz elegancki ubiór uczestników. Wysiłek dzieci oceniała komisja w składzie: nauczyciele niebędący wychowawcami oraz czworo dzieci wybranych przez uczniów na zebraniu Samorządu Uczniowskiego.
O 9.00 cała społeczność uczniowska, nauczyciele, pracownicy oraz grupa rodziców zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka przygotowane przez klasę II a. Dzieci przygotowane przez p. Longinę Norkiewicz zaprezentowały historię narodzenia Jezusa przeplataną z pięknie zaśpiewanymi kolędami i pastorałkami.
Po przedstawieniu klasy IV – VIII uczestniczyły w konkursach na najlepiej wykonaną kolędę oraz piosenkę świąteczną, a uczniowie klas I-III zaśpiewali wspólnie pastorałkę pt. "Bosy pastuszek".
W konkursie kolęd wśród starszych grup wygrały klasy VI a i VIII a, w konkursie piosenki świątecznej zwyciężyły klasy V b i VIII a. Jury ogłosiło też wyniki świątecznych przygotowań. Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Marzena Szymańska. Najpiękniej choinkę przystroiły klasy IV i VII b, świąteczną gazetkę najlepiej przygotowały klasy VI b i VII b, stół wigilijny najładniej prezentował się w klasach V b i VII b, a w kulturze ubioru zwyciężyły klasy VI b i VIII a. Każda klasa w nagrodę otrzymała świąteczny prezent niespodziankę.
Gwiazdka była też dobrym momentem na wręczenie nagrody niespodzianki - biletów do kina - dla klasy VIII a za zwycięstwo we wrześniowym konkursie „Parami do klas” i wzorowe zachowywanie się w szkole.
Kolejną niespodzianką było pojawienie się na scenie nauczycieli, którzy w świątecznych przebraniach wykonali kolędę "Hej, w dzień narodzenia", wzbudzając wśród uczniów aplauz. Występy zakończyły się prezentacją świątecznego układu tanecznego przygotowanego przez dziewczynki z klasy VI a i VI b.
Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a opłatek stał się początkiem klasowych Wigilii. W salach lekcyjnych uczniowie zasiedli do wigilijnych stołów, złożyli sobie życzenia, a potem otrzymali prezenty. W radosnych nastrojach wszyscy rozeszli się do domów.
Szczególnie podziękowania kierujemy do Księdza Proboszcza Tomasza Ibsza za obecność, życzenia i uczestnictwo w naszej szkolnej Wigilii.
Tekst: Bogdana Sulińska i Katarzyna Wlazło
19
Życzenia
Kiermasz świąteczny
Kiermasz świąteczny
W sobotę 7 grudnia cała szkoła zmieniła się bożonarodzeniowy jarmark. To było wielkie wydarzenie - wspólne przedsięwzięcie Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego i grona pedagogicznego, czynnie wspieranych przez Radę Osiedla Biedrusko.
Kiermasze świąteczne organizujemy już od kilku lat, ale w tym roku było wyjątkowo hucznie i chyba nikt nie narzekał na brak atrakcji. Przygotowania rozpoczęły się wiele tygodni wcześniej: Rada Rodziców poszukiwała darczyńców - sympatyków szkoły i fundatorów nagród, uczniowie na lekcjach plastyki, techniki i godzinach wychowawczych wykonywali świąteczne ozdoby (każda klasa coś innego), dzieci przygotowywały się do występów na scenie, ósmoklasiści z wielkim zapałem odnawiali i malowali stare meble, nauczyciele obmyślali warsztaty. Każdy, kto chciał się zaangażować, znalazł dla siebie jakiś obszar aktywności.
Późnym piątkowym popołudniem nauczyciele i rodzice rozwijali w hali sportowej ochronną wykładzinę, uczniowie najstarszych klas nosili stoliki i krzesła, ustawiono piękne wysokie choinki, dzięki życzliwości Rady Osiedla pojawiła się scena, zawisły ozdoby. Śnieżynki i bałwanki witały gości na szkolnym korytarzu.
W sobotni deszczowy poranek tłumnie zjawili się goście – dzieci, rodzice, dziadkowie. Prawą stronę hali zajmowała kawiarenka. Można było napić się kawy lub herbaty i skosztować przepysznych wypieków, przyniesionych przez rodziców z każdej klasy. Można było też zaspokoić głód – bar „Czterech Pancernych” kusił czerwonym barszczem z pasztecikami. Przy ścianie przez całą długość hali ustawione były stoiska z wykonanymi przez uczniów ozdobami świątecznymi. Można było tam nabyć również sianko na stół wigilijny oraz piękne stroiki i bombki ofiarowane przez darczyńców. Nie zabrakło Gwiazdora, który rozdawał dzieciom mandarynki i ochoczo pozwalał się fotografować. Działała Poczta Mikołajkowa: dzieci mogły napisać list do św. Mikołaja i wrzucić do specjalnej skrzynki. Autorzy listów byli nagradzani słodyczami.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się LOTERIOMANIA: nie dość, że każdy los dawał wygraną, to jeszcze co godzinę odbywało się losowanie atrakcyjnych nagród głównych, pozyskanych od sponsorów i sympatyków naszej szkoły.
Na scenie przez cały czas odbywały się występy. Prezentowali się podopieczni pani Lidii Zwolińskiej (w ich wykonaniu oglądaliśmy piękne układy baletowe i pokaz akrobatyczny), pani Katarzyny Sztylki - zespół „Biedruszczanie” zaprezentował pełen dostojeństwa taniec do melodii kolęd, a dzieciaczki z przedszkola uroczo pokazały taniec ludowy. Widzowie mogli podziwiać nie tylko skomplikowane układy choreograficzne, ale także przepiękne stroje młodych tancerzy. Kolejną atrakcją był pokaz grupy p. Pyś. Potem oglądaliśmy indywidualne i zespołowe występy wokalne naszych uczniów, w tym: Martyny Zygmuntowicz, Sary Bieńko, Mai Wróblewskiej, Laury Sopolinskiej, Leny Głogowskiej, Jagody Nowak, Bogusi Łopki, Tosi Łopki, Wiktorii Gałeckiej, Zuzi Gorzyńskiej, oraz pokazy taneczne, w których zaprezentowali się: Inga Abramowicz (taniec z szarfami), Hania Sinica, Ola Górna, a także grupa taneczno-akrobatyczna z klasy 6b w składzie: Kuba Sawicki, Lena Głogowska, Aniela Przystałowska, Ola Orłowicz i Ola Zaręba. Wszystkie występujące dzieci były nagradzane czekoladami, ufundowanymi przez Radę Osiedla Biedrusko.
Po raz pierwszy na kiermaszu pojawiła się aukcja mebli, prowadzona przez Gabrysię Łopkę i Martę Rogalińską przy współudziale chłopców z klasy 8a. Wystawiono na licytację dwa stoły, taboret, cztery krzesła, szafkę i lampę z abażurem. Wszystkie te przedmioty zostały poddane renowacji i prezentowały się bardzo zachęcająco. Początkowo aukcja, mimo wysiłków prowadzących ją dziewcząt, nie wzbudziła szczególnego zainteresowania. Publiczność ożywiła się przy zaciętej licytacji ślicznego niebieskiego krzesła, a potem inne przedmioty też znalazły nowych właścicieli. A nawet pojawiły się zamówienia na kolejne meble…
To wszystko odbywało się na hali sportowej, ale przecież w szkole mamy jeszcze korytarze i sale lekcyjne. W sali 106 odbywały się warsztaty integracji sensorycznej oraz akcja firmy Leroy Merlin „Dzieciaki sadzeniaki” – dzieci mogły samodzielnie posadzić roślinę doniczkową. W sali 107 można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. W sali 108 strażacy z Bolechowa pokazywali, jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, a panie z Klubu Zdrowego Stylu Życia prowadziły pomiary wieku metabolicznego oraz tkanki tłuszczowej. W sali 109 trwało ozdabianie pierników kolorowym lukrem i wszelkimi posypkami, projektowanie kartek świątecznych i torebek prezentowych, wyrób pachnących mydełek w różnych kształtach i barwach. W łączniku odbywała się „Książkomania” – zakup książek dla dzieci i dorosłych, panie z Fundacji „Koci Pazur” opowiadały o swej działalności, firma „Papuga” Szkoła Językowa dla Dzieci prezentowała własną ofertę, przyciągało wzrok stoisko z biżuterią. A w małej salce gimnastycznej trwała akcja „Wietrzenie szaf”: uczniowie sprzedawali w okazyjnej cenie ubrania, gry, zabawki.
W przygotowania i przebieg kiermaszu była zaangażowana cała szkolna społeczność w ścisłej współpracy z Radą Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim – organizatorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczna impreza była tak udana!
Jolanta Jedynak
Więcej filmów z wydarzenia można obejrzeć na szkolnym kanale You Tube
Konkurs mitologiczny
- 6
2 grudnia odbył się konkurs mitologiczny, w którym uczestniczyli uczniowie klas III. W pierwszej części dzieci odpowiadały na pytania dotyczące czterech mitów z „Mitologii dla dzieci” Grzegorza Kasdepke. Następnie wystąpiły w krótkich scenkach, do których wraz z rodzicami przygotowały stroje i odpowiednie rekwizyty. Ocenie podlegały też plakaty ilustrujące poszczególne mity. W tym roku poziom konkursu był bardzo wysoki. Wszyscy więc otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!
Renata Urbaniak
KOLEJNY WIELKI SUKCES PIŁKAREK FC STRZELCY BIEDRUSKO WICEMISTRZOSTWO POZNANIA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
- 1
Zawodniczki FC Strzelcy Biedrusko zdobyły ll miejsce w Mistrzostwach Poznania w halowej piłce nożnej rozgrywanych w SP 45. Podopieczne Waldemara Kamińskiego wygrały 4 mecze i zremisowały z gospodyniami 2 : 2. Pierwsze miejsce przegrały tylko gorszą różnicą bramek , uzyskując 13 pkt. , tyle samo co SP 45. Na wyróżnienie zasługuje fakt , że nasze dziewczęta były o 4 – 5 lat młodsze od swoich rywalek, a potrafiły nawiązać wyrównaną walkę z ośmioklasistkami. Drugi zespół z FC Strzelcy zajął 5 lokatę w mistrzostwach . Najmłodsza z naszych piłkarek 10-letnia Amelia Wareńczak została wybrana przez trenerów najlepszą zawodniczką turnieju .
Oto autorki tego sukcesu :
1 zespół : Inga Abramowicz, Nina Burzyńska, Natalia Grembecka, Alina Kłódczyńska, Pola Mączkowska, Zuzanna Szaj, Oliwia Szewczyk, Amelia Wareńczak i Karolina Zwolińska
2 zespół : Weronika Filipiak, Lena Konkowska, Nadia Konkowska, Antonina Łopka, Dagmara Matysiak, Zofia Misztak, Aniela Przystałowska, Angelika Rączkowiak i Oliwia Walaszczyk.
Waldemar Kamiński
Finał akcji "Pierwszy krok wioślarski w powiecie poznańskim " z udziałem Weroniki i Adriana.
Finał akcji "Pierwszy krok wioślarski w powiecie poznańskim ".
26 listopada w poznańskim Sheratonie odbył się wielki finał szóstej edycji „Pierwszy krok wioślarski”. Finałowa rywalizacja miała uroczystą oprawę, a walka o zwycięstwo była niezwykle interesująca i emocjonująca.
W eliminacjach gminnych młodzi zawodnicy rywalizowali na dystansie 250 metrów, finał był znacznie trudniejszy, bo do pokonania było 500 metrów. To dwukrotnie więcej niż do tej pory na każdym ze spotkań.
Naszą szkołę w finale reprezentowali Weronika Filipiak z klasy 6b i Adrian Skubiszyński
z klasy 7b, wywalczyli dla szkoły szóste miejsce. Wielkie brawa dla naszych uczniów.https://www.youtube.com/watch?v=jB34B2FxCi0&feature=youtu.be
Agnieszka Drabikowska-Śrama
Sukces naszych uczniów na ergometrach wioślarskich.
- 9
W środę 20 listopada w hali GOS w Suchym Lesie chętni uczniowie klas 6 i 7 brali udział w zawodach na ergometrze wioślarskim. Był to ostatni etap zawodów w poszczególnych gminach. Akcja zorganizowana została przez Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich oraz Fundację Wielkopolskie Wioślarstwo. Zawody odbywają się cyklicznie w całym powiecie poznańskim, w tym roku już po raz szósty. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych gmin będą rywalizowali w wielkim finale 26.11.2019 o 17:30 w poznańskim Sheratonie.
W najlepszej trójce zawodników z gminy znaleźli się:
Weronika Filipiak z klasy 6b oraz Adrian Skubiszyński z klasy 7b.
Weronika i Adrian powalczą w wielkim finale w hotelu Sheraton o nagrodę główną – ergometr wioślarski dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki.
Więcej informacji na stronach:
https://wioslarstwo.poznan.pl/2019/11/20/po-suchym-lesie-czas-na-final/
https://pierwszykrokwioslarski.pl/
Agnieszka Drabikowska-Śrama
Razem przeciwko przemocy
Razem przeciwko przemocy
W związku z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci oraz Praw Dziecka, Komenda Miejska Policji w Poznaniu we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu zorganizowała akcję pod hasłem Razem Przeciwko Przemocy.
19 listopada w Centrum Kultury w Suchym Lesie reprezentacja naszej szkoły brała udział
w debacie na temat przemocy:z klasy 5a:
Alina Kłódczyńska
Oliwia Szewczyk
Kamil Pietrzak,
z klasy 5b:
Emilia Reich
Kacper Rogaliński
Nadia Grabowska
z klasy 6a:
Maja Norkiewicz
Antonina Łopka
Wiktor Sopolinski
z klasy 6b:
Jagoda Nowak
Hubert Dachniewski
Adrian Kachel
Celem debaty było poznanie problemów młodzieży z ich punktu widzenia, wspólne wypracowanie metod profilaktycznych oraz sposobów reagowania na krzywdę nieletnich.
Oprócz debaty odbył się także konkurs na plakat promujący działania przeciwko przemocy.
W etapie szkolnym spośród dwóch wykonanych prac, przez szkolną komisję został wybrany plakat przygotowany przez uczennice klasy 6a-Maję Norkiewicz i Antoninę Łopkę. Plakat ten wybrany został także przez komisję konkursową kolejnego etapu i miło nam poinformować, że uznany został za najlepszy spośród wszystkich prac. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Dziewczynki wywalczyły dla szkoły projektor.
Serdecznie gratulujemy.
Więcej informacji na stronie:
https://faktypoznan.pl/20191120249467/policja-poznan-suchy-las-razem-przeciwko-przemocy1574287982
Agnieszka Drabikowska-Śrama
W krainie suchego lodu
- 4
Dzieci lubią eksperymentować. W tym roku doświadczenia chemiczne i fizyczne rozpoczęły się od wizyty w Poznańskim Parku Technologicznym. Dzieci z kl.I obejrzały wystawę „Barwy, światło i ruch”. Poprzez doświadczenia przy stanowiskach interaktywnych dowiedziały się między innymi wiele o barwach, fotografii i złudzeniach optycznych. Natomiast podczas zajęć w szkole przeprowadziły proste eksperymenty z wodą. Tworzyły regulowaną fontannę z plastikowej butelki, rozkwitający kwiat z papieru, badały wpływ ciśnienia atmosferycznego na wodę. Uczestniczyły też w warsztatach, których głównym tematem był suchy lód. Dzieci poznały jego właściwości, dowiedziały się czy można z niego zrobić bańki mydlane lub wypełnić nim balony.
Renata Urbaniak
Mały Maraton Humanistyczny, czyli nauka, zabawa, rywalizacja.
Naukowe maratony w naszej szkole są organizowane już od 11 lat, ale do tej pory ich uczestnikami byli najpierw gimnazjaliści, potem uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej. W tym roku po raz pierwszy odbył się Mały Maraton Humanistyczny dla dzieci z klas IV-VI. Tematem przewodnim były „Cztery pory roku”.
15 listopada, w piątkowe popołudnie, 22 uczniów podzielonych na dziewięć 2-3-osobowych grup przystąpiło do zmagań w sześciu konkurencjach (trzech indywidualnych i trzech zespołowych), obejmujących umiejętności z j. polskiego, historii, muzyki i plastyki. Mieli do pokonania:
- test polonistyczny, a w nim analizę wiersza, wyszukiwanie określonych części mowy, uzupełnianie literami wyrazów, sprawiających trudności ortograficzne,
- rozpoznawanie słuchanych melodii,
- test historyczny, w którym pojawiły się pytania o Poznaniu i dziejach Polski,
- opis liścia z zastosowaniem różnych środków stylistycznych,
- pracę plastyczną – wizerunek drzewa w różnych porach roku,
- zagadkę historyczną, związaną z porami roku.
Rywalizacja trwała dwie i pół godziny, z przerwą na słodki poczęstunek dla nabrania sił. Wyniki poszczególnych konkurencji były na bieżąco zapisywane w wiszącej na korytarzu tabeli punktów. Poszczególne zadania sprawdzały panie: Małgorzata Andrzejczak, Magdalena Janiszewska, Jolanta Jedynak, Monika Kowalska, Katarzyna Wlazło. Z każdym zadaniem emocje rosły coraz bardziej. Ogromnym zaangażowaniem dzieci wykazały się podczas wykonywania pracy plastycznej z wykorzystaniem różnych materiałów. A przy okazji świetnie się bawiły.
Wreszcie ogłoszono wyniki:
I miejsce – Zosia Wróblewska z kl. 6a
II miejsce – Tosia Łopka z kl. 6a
IIII miejsce – Maja Norkiewicz z kl. 6a
Wyróżnienia: Jagoda Nowak i Monika Skubiszyńska z kl. 6b oraz Nadia Grabowska z kl. 5b.
Wszyscy uczestnicy maratonu dostali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy otrzymają nagrody na styczniowym apelu, podsumowującym I półrocze.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, szczególnie tym najmłodszym – sześciu czwartoklasistkom, które dzielnie dotrzymywały pola starszym koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach także spróbujecie swoich sił w szkolnych maratonach naukowo-artystycznych.
Jolanta Jedynak
20
List otwarty do Rodziców
Rada Rodziców Biedrusko, dnia 7 listopada 2019 r.
Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół
im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. w Biedrusku
ul. Wojskowa 5
62-003 Biedrusko
List otwarty do Rodziców
Podstawowym celem Rady Rodziców jest reprezentowanie rodziców wszystkich uczniów naszej szkoły oraz wspieranie działalności statutowej szkoły.
Wspieranie działalności statutowej naszej szkoły jest oparte przede wszystkim na funduszach gromadzonych przez Radę Rodziców. Głównym „sponsorem” tej działalności jesteście Państwo - Rodzice każdego ucznia naszej szkoły.
Zachęcamy Państwa do wpłat na fundusz Rady Rodziców, rozpoczynając akcję „Rodzic dobrze poinformowany”. Uważamy, że rodzice, którzy wpłacają pieniądze, muszą wiedzieć, co Rada Rodziców zamierza z nimi zrobić, na co przeznaczyć, komu pomóc, co zakupić.
Przedstawiamy Państwu Ramowy Plan Pracy Rady Rodziców na rok 2019/2020.
Plan został zaprezentowany i pozytywnie zaopiniowany przez Dyrektor szkoły, panią Marzenę Szymańską.
Głównymi projektami, które będzie realizowała Rada Rodziców w porozumieniu i przy współpracy z Dyrekcją szkoły jest cykl wydarzeń – imprez, których głównym założeniem jest doskonała zabawa i edukacja społeczności uczniowskiej. Będziemy także zbierać fundusze na zakup lub dofinansowanie nowego nagłośnienia dla szkoły lub innego sprzętu potrzebnego dzieciom (w zależności od zebranych funduszy).
Pierwszym wydarzeniem, w którego organizację włączy się Rada Rodziców, jest Kiermasz świąteczny, który odbędzie się na terenie naszej szkoły w dniu 07.12.2019 r. Podczas kiermaszu przewidzieliśmy szereg wydarzeń takich jak: Prezentomania, kawiarenka, mini jarmark, na którym dzieci z naszej szkoły będą sprzedawać wykonane własnoręcznie ozdoby świąteczne. Imprezę uświetnią także występy zaproszonych gości.
Drugim wydarzeniem w szkole, w którego współorganizację włączy się Rada Rodziców, jest Dzień Patrona Szkoły przypadający na 30.04.2020 r. W planach mamy zorganizowanie Festynu Historycznego, który będzie częścią obchodów Dnia Patrona szkoły 7 Pułku Strzelców Konnych. Wydarzenie odbędzie się we współpracy ze szkołą oraz Jednostką Wojskową z Wędrzyna, która złożyła deklarację przybycia na obchody Dnia Patrona w naszej szkole.
Trzecim z zaplanowanych wydarzeń będzie Dzień Dziecka organizowany przez szkołę. Rada Rodziców włączy się w uatrakcyjnienie tego dnia między innymi proponując poczęstunek dla wszystkich dzieci.
Poza wymienionymi trzema głównymi wydarzeniami będziemy organizować klasowe i indywidualne konkursy okolicznościowe z nagrodami, np.:
- na najbardziej zwariowanego bałwana / choinkę,
- na najpiękniejszą pisankę,
- na piosenkę /wiersz/ hymn klasy,
Chcemy także wspierać konkursy tematyczne organizowane przez nauczycieli.
Za pośrednictwem zakładki Rady Rodziców na stronie internetowej szkoły, Facebooka oraz przedstawicieli trójek klasowych, będziecie Państwo na bieżąco informowani o naszych poczynaniach oraz o zbliżających się wydarzeniach w naszej szkole, w których organizację włączy się Rada Rodziców.
Mamy nadzieję, że zaplanowane przez nas działania upewnią Państwa w przekonaniu, że Rada Rodziców jest potrzebna, a wpłacane środki są przeznaczane na działania integracyjne i budowanie prospołecznej postawy całego środowiska naszej szkoły.
Zapraszamy Państwa do współuczestnictwa w pracach Rady Rodziców oraz zgłaszania pomysłów
i uwag, aby uatrakcyjnić pobyt wszystkich dzieci w szkole. Możecie się Państwo z nami kontaktować za pośrednictwem trójek klasowych, osobiście podczas konsultacji i zebrań w szkole (na stanowisku przy tablicy informacyjnej Rady Rodziców) oraz mailowo: radarodzicow.biedrusko@gmail.comNa koniec jeszcze raz pragniemy zachęcić Państwa do dokonywania wpłat na Fundusz Rady Rodziców. Składki przyjmują skarbnicy klasowi, a dla Państwa wygody otworzyliśmy konto bankowe do przelewów:
Rada Rodziców Biedrusko nr rachunku 32 1090 1463 0000 0001 4370 3694. Santander Bank Polska S.A. W tytule prosimy podawać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza.
Przypominamy, że minimalna składka na rok 2019/2020 wynosi 30 zł na każde dziecko.
Pozdrawiamy,
Natalia Kunachowicz –Skałecka
Piotr Cieśla
Roma Bandosz
WIELKI SUKCES PIŁKAREK FC STRZELCY BIEDRUSKO 5 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
- 2
Zawodniczki FC Strzelcy Biedrusko bardzo dobrze reprezentowały naszą szkołę w Mistrzostwach Wielkopolski w halowej piłce nożnej orliczek (rocznik 2009 i młodsze ). Podopieczne Waldemara Kamińskiego w stawce 10 najlepszych zespołów wielkopolskich zajęły 5 miejsce . Nasze dzielne dziewczyny w swojej grupie wygrały 2 mecze i 2 zremisowały i dorobkiem 8 pkt. zajęły 2 miejsce razem z Lechem Poznań. O tym , kto awansuje do półfinału decydowały rzuty karne , które niestety przegrały . Została nam walka o 5 miejsce , które piłkarki FC Strzelcy Biedrusko zdobyły po pokonaniu Lipna Stęszew 4 : 0. W całym turnieju nasze zawodniczki nie przegrały meczu , nie straciły nawet bramki, same zdobywając 6 goli. W finale Polonia Środa pokonała Lecha po rzutach karnych , a z oboma tymi zespołami zremisowaliśmy i przy odrobinie szczęścia moglibyśmy być na ich miejscu .
Reasumując nasze dziewczyny rozegrały bardzo dobre zawody i oprócz 5 miejsca w Wielkopolsce zdobyły cenne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości . W meczach z najlepszymi drużynami w województwie grały jak równy z równym i oprócz dużych umiejętności piłkarskich wykazały się wielkim hartem ducha .
Oto autorki tego sukcesu : Inga Abramowicz , Nina Burzyńska, Natalia Grembecka, Alina Kłódczyńska , Zuzanna Szaj , Oliwia Szewczyk , Amelia Wareńczak i Karolina Zwolińska.
Waldemar Kamiński
Zbiórka dla Azorka
I Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Murowanej Goślinie
14 listopada 2019 r. odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Murowanej Goślinie. Naszą szkołę pięknie i śpiewająco reprezentowały Bogumiła Łopka z klasy II b, Antonina Łopka z klasy VI a, Maja Norkiewicz z klasy VI a oraz Zuzanna Gorzyńska z klasy VII a. Bogusia zdobyła III miejsce! Bardzo gratulujemy wszystkim wokalistkom i życzymy dalszych sukcesów!
Nasza szkoła na uroczystościach patriotycznych w Biedrusku
11 listopada do obchodów Święta Niepodległości włączyło się Biedrusko. O 11.00 w kościele została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy za nią oddali życie. Był na niej obecny poczet sztandarowy (w składzie: Krzysztof Pytlak, Aleksandra Pietrzak, Natalia Stalewska) i harcerze z naszej szkoły.
Po Mszy uformował się pochód, który śpiewając My, Pierwsza Brygada ruszył w kierunku Narodowego Panteonu Powstania Wielkopolskiego. Tam, po odśpiewaniu hymnu państwowego, złożyliśmy kwiaty w hołdzie bohaterom sprzed stu lat. Tam również widać było nasz poczet sztandarowy (tym razem w składzie: Olaf Rusnak, Alicja Mielcarska, Nadia Piasecka), harcerzy i kilkanaścioro dzieci, machających chorągiewkami w barwach narodowych. Po zakończonej uroczystości wszyscy chętni udali się do pałacu na koncert zespołu Dębowy Liść i pyszne rogale świętomarcińskie, serwowane dzięki gościnności p. Jana Kuchrskiego.
Pałac był miejscem spotkania raz jeszcze, o godz. 16.00. Wtedy odbył się wzruszający koncert „Tobie śpiewam, Polsko”, którego reżyserem była p. Grażyna Kobyłka, a w tworzeniu oprawy muzycznej pomagała p. Małgorzata Andrzejczak. Widzowie mogli podziwiać dzieciaczki z naszego przedszkola, uczęszczające do Akademii Bajek, oraz uczniów naszej szkoły: Gabrysię Łopkę - narratorkę o nienagannej dykcji, Adama Suszka – sugestywny głos zza sceny, Huberta Dachniewskiego – żołnierza przeżywającego gehennę I wojny światowej, Anielę Przystałowską – zrozpaczoną kobietę, czekającą na powrót męża z frontu, dziewczęta z prowadzonej przez p. Lidię Zwolińską szkolnej grupy baletowej (Antosię Łopkę, Natalkę Grembecką, Dagmarę Matysiak, Weronikę Walżyńską, Karolinę Zwolińską), które odtańczyły piękny układ symbolizujący zmartwychwstanie Polski. Tosia Łopka zachwyciła jeszcze jako wokalistka, śpiewająca utwór „Ojczyzno ma”.
Na koniec nasza delegacja uczestniczyła w patriotycznej Mszy św. w Suchym Lesie. Reprezentowały nas poczty sztandarowe w składzie: Martyna Czapla, Agata Pamuła i Krzysztof Pytlak oraz Dagna Abramowicz, Emilia Tomikowska i Olaf Rusnak pod opieką p. Aldony Pytlak.
Jolanta Jedynak
12
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Wszystkie